BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Lapkritis, 2009

Kažkiek manęs

2009-11-29

Šį kartą labai buitiškai:
pasidariau testą charakterio kažkokiam internetiniame tinklapyje.. Gavau ilgos apimties atsakymą kokia aš, bet ne viskas tiesa, tad įkelsiu tai kas mano manymu yra ar galętų būti tiesa.. Nemanau, kad tai viskas apie mane.. tiesiog kažkuri dalis manęs:

Taigi esu:ISFJ tipas

Ryškiausias ISFJ bruožas – troškimas padėti kitiems, poreikis „būti reikalingiems“. Išskirtiniais atvejais šis poreikis gali būti toks stiprus, jog ISFJ taps nepatenkintas, pavyzdžiui, įprastu „duok ir imk“ tipo bendravimu. Vis dėlto, dauguma ISFJ randa daugiau nei pakankamai dalykų, kuriais gali užsiimti savo gyvenime. ISFJ yra linkę saugoti egzistuojančias socialines normas, taigi jų ”tarnyba” greičiausiai nebus susijusi su bet kokio pobūdžio prieštaringai vertinamais dalykais – šio tipo žmonės mėgsta veikti srityse, kurios yra vietinio, asmeninio ir praktinio pobūdžio.

ISFJ tipo žmonės dažnai kenčia nuo nepakankamo jų įvertinimo, kad ir kur taip būtų – darbe, namie ar pramogose. Padėtį dar labiau apsunkina tai, jog jiems savo sunkiu ir aukštos kokybės darbu įrodžius savo vertę, kiti žmonės dažnai priima tai kaip savaime suprantamą dalyką ir netgi ima naudotis ISFJ pasišventimu. ISFJ yra lojalūs iki pat galo ir tai yra silpniausia jų vieta. Vis dėlto, kartais dėl šios problemos gali būti kalti ir patys ISFJ – pavyzdžiui, jie dažnai pasižymi vengimu kam nors perduoti savo darbą (vietoje to remiasi posakiu „jei nori, kad kažkas būtų padaryta gerai, daryk tai pats“). Turint omenyje natūraliai mažesnį ISFJ „matomumą“ (I tipas; kontrastas charizmatiškiems E tipo žmonėms), į šiuos žmones dažnai yra atkreipiama nepakankamai dėmesio, jiems skiriamas per didelis darbo krūvis, dėl ko ISFJ, labiau nei kiti charakterio tipai, rizikuoja susirgti psichosomatinėmis ligomis.

Darbe ISFJ yra metodiški ir tikslūs darbuotojai, dažnai pasižymintys netikėtais analitiniais sugebėjimais. Jie taip pat puikiai sutaria su žmonėmis, kuomet yra dirbama mažomis grupelėmis ar poromis – tą lemia ISFJ kantrumas ir nuoširdus palankumas kitiems. ISFJ yra malonūs ir patikimi bendradarbiai bei pavyzdingi darbuotojai, tačiau jie nepatogiai jaučiasi pareigose, kuriose reikia valdyti ir kontroliuoti kitus žmones. ISFJ geba sukurti stiprius lojalumo ryšius, tačiau jie yra labiau asmeninio pobūdžio – jei žmogus, su kuriuo ISFJ palaiko tokio pobūdžio santykius, paliks darbovietę, ISFJ, esant galimybei, mielai išeis kartu su juo.

ISFJ išsiskiria ryškiu vidiniu pasauliu, kurio dažnai nepastebi pašaliniai žmonės. ISFJ nuolat įsimena informaciją apie kitus žmones, kurie jiems pasirodo esantys svarbūs. Neįtikėtinas šių žmonių sukauptos informacijos kiekis pasižymi ir itin dideliu detalumu – nėra nieko stebėtino, jog ISFJ, praėjus daugeliui metų, iki menkiausios detalės puikiai prisimins, pavyzdžiui, pašnekovo veido išraišką tam tikru momentu. ISFJ taip pat turi itin gerai išvystytą erdvės, funkcionalumo ir estetiškumo pojūtį. Dėl šios priežasties jie paprastai turi puikiai apstatytus ir funkcionalius namus bei gali tapti nepralenkiamais interjero dizaineriais. Be to, šios ISFJ ypatybės, turint omenyje ir šio tipo žmonių jautrumą kitų žmonių norams bei troškimams, leidžia ISFJ tapti puikiais dovanų teikėjais – jiems nėra sunku surasti tokią dovaną, kuria gavėjas itin stipriai džiaugtųsi bei vertintų. (Dovanas rinkti yra kančia..)

Nepaisant to, kad darbo etika ISFJ prioritetų sąraše užima labai aukštą vietą, ISFJ gyvenimo centras yra šeima. Šio tipo žmonės yra išskirtinai šilti ir nuoširdūs savo šeimos rate – tai kartais net gali peraugti į tam tikrą savininkiškumo jausmą mylimų žmonių atžvilgiu. Tai gali būti ypač pastebima tuomet, kai šeimoje yra E tipo žmonių, mėgstančių daug bendrauti su kitais žmonėmis ar santūrių IT tipo atstovų – šiuo atveju ISFJ yra būtina išmokti prisitaikyti prie jų elgesio ir neinterpretuoti to kaip rūpesčio atstūmimo. Pasižymėdami SJ kombinacija, ISFJ kreipia labai daug dėmesio į priimtas normas – artimam žmogui nukrypus nuo „įprasto“ elgesio, ISFJ gali jaustis labai nemaloniai. Tai dar labiau sustiprėja, jei toks „nukrypimas“ yra viešas – šia ISFJ savybe gali dažnai piktnaudžiauti jų vaikai. Savaime suprantama, ISFJ kreipia labai daug dėmesio maistui, dovanoms, šventėms ir kitiems dalykams, kurie yra glaudžiai susiję su jų mylimais žmonėmis.

Kaip ir dauguma kitų I tipų, ISFJ turi nedaug draugų, tačiau turimiems yra nepaprastai ištikimi ir visada yra nedvejodami pasiruošę suteikti bet kokią emocinę ar praktinę paramą. Kitaip nei EP tipų atveju, kuo senesnė yra ISFJ draugystė, tuo labiau šis žmogus ją vertins. Viena ISFJ savybė, kurios dažnai nesupranta tie, kurie nėra ilgai bendravę su šio tipo žmonėmis, yra jų negalėjimas paslėpti (ar atvirkščiai – išreikšti) jaučiamo sielvarto. Pavyzdžiui, ISFJ draugas gali įpykti dėl nepaaiškinamai prastos ISFJ nuotaikos – o vėliau gali paaiškėti, jog ISFJ liūdėjo dėl artimo žmogaus mirties ir nenorėjo savo rūpesčių perduoti ir kitiems. Todėl ISFJ artimi žmonės turėtų tokiose situacijose kreipti daugiau dėmesio į įvairius „įspėjamuosius ženklus“ ir patys prisiimti iniciatyvą išsiaiškinti problemą. (Bet man sunku nesiguosti..)

ISFJ santykiuose su kitais žmonėmis:
ISFJ skiria labai daug dėmesio savo santykiams su kitais žmonėmis. Paprastai jie yra labai altruistiški ir mylintys žmonės, iškeliantys kitų poreikius aukščiau savųjų. Vis dėlto, ISFJ kartais gali susidurti su situacija, kuomet jie ims reikalauti pernelyg daug emocinės paramos iš kitų, kartu slėpdami savo tikruosius jausmus. Šio tipo žmonės labai rimtai žiūri į savo įsipareigojimus ir siekia ilgalaikių santykių. ISFJ yra nepaprastai patikimi ir skiria daugybę energijos tam, kad užtikrintų sklandų įsipareigojimų įvykdymą. Tačiau ISFJ kartais susiduria su sunkumais, bandydami pasakyti griežtą „ne“ ir dėl šios priežasties kiti žmonės juos gali imti laikyti pernelyg nuolankiais.

ISFJ stiprybės:
* Šilti, draugiški ir palaikantys žmonės
* Orientuoti į kitų žmonių poreikių tenkinimą
* Puikūs klausytojai
* Skiria labai daug dėmesio ir pastangų savo pareigų ir įsipareigojimų įvykdymui
* Puikūs organizavimo įgūdžiai (Bet kaip visada lieka neįvertinti xDDD)
* Lengvai tvarkosi su praktiniais ir kasdieniais reikalais
* Geras, nors ir konservatyvus, pinigų valdymas
* Rimtas požiūris į įsipareigojimus, ilgalaikių santykių siekimas

ISFJ silpnybės:
* Labai nepakantūs konfliktams ir kritikai
* Mažai tikėtina, jog galės ir norės išreikšti savo jausmus, taip viduje pamažu kaupdami nusivylimą
* Sunku nutraukti blogus santykius
* Sunku „judėti toliau“ po santykių nutrūkimo

ISFJ kaip romantiniai partneriai:
ISFJ yra atsidavę savo santykiams. Jie pasižymi labai stipriais jausmais, kurie ne visada yra akivaizdūs kitiems žmonėms, kadangi ISFJ dažnai mėgsta slėpti savo išgyvenimus, nebent turėtų rimtą priežastį jais pasidalinti. Jausmų intensyvus lemia tai, jog ISFJ gyvenime romantiniai santykiai yra bene svarbiausias dalykas. ISFJ siekia monogamiškų, ilgalaikių santykių ir galima drąsiai tikėtis, jog šie žmonės bus ištikimi ir lojalūs savo partneriams.

ISFJ yra sudėtinga nutraukti nesėkmingus santykius ar susitaikyti su faktu, jog santykiai nutrūko. Šio tipo žmonės yra linkę visą kaltę dėl nesėkmingos santykių baigties prisiimti sau ir nesiliauti svarstyti, ką jie turėjo padaryti, kad viskas būtų baigęsi kitaip. Dar sunkiau yra tuomet, kai ISFJ tvirtai laikėsi savo įsipareigojimų ir vykdė visas prisiimtas pareigas – tuomet šie žmonės visiškai pasimeta, nežinodami, kas santykiuose buvo ne taip bei jiems tampa itin sunku susitaikyti su santykių nutrūkimu. ISFJ yra nepaprastai atsidavę ir gali likti ištikimi savo partneriams netgi po jų mirties.

Seksualiniu aspektu, ISFJ žiūri į intymumą kaip į puikų būdą sutvirtinti santykius. Be to, jie tai gali laikyti netgi savotiška pareiga, labiau rūpindamiesi tuo, ar yra patenkintas jų partneris. Nepaisant to, jog ISFJ greičiausiai nebus linkę būti labai šnekūs, kalbėdami apie savo meilę ir prisirišimą, jie tai puikiai išreikš per darbus ir veiksmus bei labai vertins atsakomąją teigiamą partnerio reakciją. (svarbūs ir mano poreikiai..xp)

ISFJ yra labai šilti ir nesavanaudiški. Jie skirs milžinišką energijos ir laiko kiekį darydami tai, ką laikys savo pareiga. Kitiems žmonėms įvertinus ISFJ triūsą, jam tai bus nepaprastai malonu. Tą patį galima pasakyti ir apie romantinius santykius su šio tipo žmonėmis – geriausia dovana, kokią ISFJ gali duoti jo partneris, yra meilės ir vertinimo išraiška. (!)

ISFJ yra sunku veikti konfliktinėse situacijose ir šie žmonės kur kas mieliau „paslėptų viską po kilimėliu“. Dėl to ISFJ turėtų prisiminti, jog tiesioginė kaktomuša su konfliktine situacija dažnai padeda ją greitai išspręsti, be to, pasaulis tikrai nesugrius dėl to, jog jie bandys išspręsti konfliktą ir išreikšti tai, ką iš tiesų galvoja. Taip pat vertėtų prisiminti, jog konfliktinė situacija nebūtinai reiškia kažkokios realios problemos egzistavimą ir tai nebūtinai yra paties ISFJ kaltė. ISFJ dažnai pasižymi tendencija „kaupti“ savo jausmus iki tol, kol bus pasiekta riba ir tuomet išsilieti bei išsakyti žodžius, dėl kurių vėliau tektų gailėtis. Tokius „išsiveržimus“ būtų galima nesunkiai sumažinti, reguliariai išreiškiant savo jausmus, užuot laikius juos savo viduje. (Kaupiasi, kaupiasi, kol pasiekia agonyją ir sprogsta..xD Konfliktinėse situacijose tikra isterikė..xDDD)

Bendrai kalbant, ISFJ paprastai yra tradiciniai ir į šeimą orientuoti individai, kreipiantys itin daug dėmesio savo partnerių ir šeimų komforto kūrimui. Jie puikiai sugeba rūpintis kasdieniais poreikiais ir išsiskiria nepaprastu rūpestingumu, nepasitaikančiu tarp daugumos kitų charakterio tipų. ISFJ labai daug investuoja į santykių kokybę ir tikėtina, jog labai stengsis, kad viskas vyktų sklandžiai. Šio tipo žmonės yra patikimi, prieraišūs ir mylintys partneriai.

ISFJ kaip tėvai:
ISFJ į tėvystę žiūri kaip į natūralią būseną ir pareigą. Šio tipo žmonės atsakingai rūpinasi tuo, jog jų vaikų poreikiai būtų visiškai patenkinti bei siekia juos išmokyti visuomenės taisyklių ir normų, kad jie užaugtų atsakingais ir nepriklausomais žmonėmis.

ISFJ gali būti sudėtinga su savo vaikais elgtis griežtai, tačiau jie gali peržengti šį diskomfortą, jei jaučia, kad tinkamų vertybių įdiegimas yra itin svarbi pareiga. Kaip individai, vertinantys tvarką ir struktūrą, ISFJ paprastai mėgsta sukurti savo vaikams aiškiai apibrėžtas ribas ir taisykles.

Tikėtina, kad ISFJ tėvai susidurs su labai dideliais sunkumais, jei jų vaikai taps „problematiškais“ suaugusiais. Tokiu atveju ISFJ tvirtai tikės, jog jie neįvykdė savo įsipareigojimų ir nepakankamai stengėsi, kad gerai užaugintų savo vaikus. Paprastai tai yra klaidinga nuomonė – kaip ir kai kuriose kitose situacijose, ISFJ dažnai kažkam skiria labai daug energijos ir pastangų, tačiau dėl to nepakankamai save įvertina.

Daugeliu aspektų, ISFJ yra idealūs tėvai. Jų vaikams netrūksta struktūros, aiškumo, patarimų, šilumos ir meilės. ISFJ vaikai savo tėvus prisimins dėl jų šiltos prigimties ir nuoširdžių pastangų vardan vaikų gerovės.(Pagyvensim pamatysim..xp)

ISFJ kaip draugai:
Nepaisant to, jog ISFJ greičiausiai bus linkę iškelti šeimą aukščiau savo draugų, šio tipo žmonės nuoširdžiai mėgaujasi, leisdami laiką tarp draugų ir kolegų. ISFJ netgi gali jausti stiprų poreikį pakalbėti apie savo problemas ar ramybės neduodančias mintis su kitais žmonėmis, prieš priimdami kokius nors sprendimus. Be to, kai kurie ISFJ apie panašius dalykus mieliau diskutuoja su savo draugais, o ne šeimos nariais.

ISFJ patinka leisti laiką su daugumos kitų charakterio tipų žmonėmis. Jie mėgsta stebėti kitų žmonių reakcijas ir emocijas, dėl to renkasi įvairių žmonių kompaniją. Vis dėlto, ISFJ yra gana uždari žmonės ir juos nėra lengva priversti atsiverti. Tačiau kadangi jie turi poreikį prieš priimdami svarbius sprendimus, juos aptarti su kitais žmonėmis, ISFJ labai reikia keleto artimų draugų.

ISFJ draugai šį žmogų vertins dėl jo šiltumo, patikimumo, emocinio gilumo ir supratingumo.

Keletas garsių ISFJ:
Šv. Teresa iš Avilos (Tikiuosi, kad tokia nesu..)
Anglijos karalienė Elžbieta II (Mačiau tik per tv ir paveikslėliuose, ką aš žinau apie ją?..)
Robertas E. Lee (Nežinoti)
Anglijos karalienė Marija I („Kruvinoji Merė“) (huh?)

Keletas išgalvotų ISFJ:
Bjanka iš „Užsispyrėlės sutramdymo“ (Mačiau filmą, bet kas čia tokia?)
Ofelija iš „Hamleto“ (O siaube.. Pasijaučia nuvertinta, silpnavalė)
Džonas H. Vatsonas iš Šerloko Holmso nuotykių (Mano vienas iš mylimiausių ir artimiausių veikėjų ^^)

Jei perskaitei, turėtum būti apdovanotas!
Gal išeitų dar pakomentuot?..: )

Rodyk draugams

Nakties klajonės

2009-11-29

Sniego tądien nebuvo.. Bet giedras dangus su milžinišku mėnuliu, pora jį globojančių žvaigždučių ir plunksninis debesis skiriantis dangų perpus. Jauku ar ne?..Šį kart atsivežei ne vien tai..
Ačiū už dainą, kuri gimė šalia Tavęs.. Už pritarimą..
Tai kažkas nuostabaus..

“Pasiilgau savo mylimos dukrelės,
Ji vadinasi Naktis..”

Rodyk draugams

Pėdos vandeny

2009-11-05

Šaltos pėdos mėnuly,
Nors pėdsakai netikri,
Tu ir aš brendam vandeny…

Nuplauna smėlis kalnus,
Paskęsti dulkių debesy.
Užgeso žvaigždės visos,
Tau užmerkus akis.

Kruvini lapai pravirko,
Laivas skendo vidurnakty,
O šaltam mėnuly
Pėdsakai tapo vandenyno dalimi…

Rodyk draugams